Skip to main content

אם נרצה להגדיר במספר מילים את המקצוע – גישור – הרי שנוכל לומר שמדובר באיש מקצוע שלמד וקבל הסמכה להוביל ולנהל תהליכי גישור.

מה זה בעצם גישור?

הגישור הוא תהליך שנועד לנהל הליכים בין שני צדדים ולפתור סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות במקום להגיע איתם אל בית המשפט.

המגשר הוא זה שמנהל את התהליך כך ששני הצדדים יוכלו להגיע להסכמה מסודרת והידברות כמעט ישירה תוך שהם יגיעו להכרעה בכל חילוקי הדעות שייווצרו ביניהם.

מי יכול ליהנות מהליכי הגישור?

הליכי הגישור מתאימים למעשה לכל סכסוך שנוצר בין שני צדדים. אם אלו אנשים שמנהלים עסק בשותפות ואם זה אחים שנקלעו למריבה בגין ירושות. המקרה הנפוץ יותר הוא של בני זוג העומדים צעד לפני גירושין כאשר המריבות בגין כל מה שהם אמורים לחלק ביניהם מובילים אותם למקומות שהם ממש לא רוצים להגיע אליהם. המוצא היחיד עבורם הוא לרוב בית המשפט.

בהמשך נרחיב מעט למה אנשים נרתעים מפניה לבית המשפט ומדוע באמת כדאי להימנע מהגעה עד בית המשפט, כל עוד ישנה אפשרות אחרת טובה יותר.

לפני שנרחיב על אודות היתרונות של הליכי הגישור, חשוב שנבין מה זה בעצם מגשר.

פגישת ייעוץ 

לא מתחילים הליך משפטי מבלי שבדקתם את זכויותיכם, להבין מה עומד לפניכם ובראש ובראשונה לבנות תכנית פעולה ממוקדת ואישית. לתיאום פגישת יעוץ פנו למשרדנו על ידי מילוי פרטים בטופס או בטלפון 050-992-9428

  פגישת ייעוץ 

  לא מתחילים הליך משפטי מבלי שבדקתם את זכויותיכם, להבין מה עומד לפניכם ובראש ובראשונה לבנות תכנית פעולה ממוקדת ואישית. לתיאום פגישת יעוץ פנו למשרדנו על ידי מילוי פרטים בטופס או בטלפון 050-9929428

   מגשר – נעים להכיר

   המגשר הוא כל אדם שבחר ללמוד את הנושא ולעסוק בתחום הגישור. למעשה אין ממש תנאי סף למי שיכול לעבוד כמגשר. זה יכול להיות כל אחד. גם עורך דין וגם פסיכולוג, גם עובד סוציאלי וגם רואה חשבון. אך ברור הוא שככל שלתפקיד יהיה זיקה כלשהי לתחום המשפט או לענייני משפחה, הרי שלמגשר יהיו יותר כלים להתמודד עם הגישור וכך הוא גם יצליח לפתור את הבעיות בקלות רבה יותר.

   ברור אם כן שכל מי שמחפש מגשר מוצלח שיעשה את העבודה באופן יעיל, עדיף שילך על מגשר שיש לו את הידע ואת ההתמחות בתחומים נוספים ואלו ירחיבו את הפעילות שלו ליעילה יותר.

   כי אם מדובר בסכסוכים משפחתיים, ברור שאדם שיש לו קצת ידע בתחום העבודה הסוציאלית, הרי שהוא יבין הרבה יותר טוב את הסיפור לעומק וכך ייטיב גם לפתור את הדילמות בין הצדדים.

   אם מדובר יהיה בסכסוך בנושאים משפטיים שונים, הרי שמגשר שיש לו התמחות גם בנושאים משפטיים כעורך דין, הרי שהוא ייטיב לגשר ולפשר בין הצדדים מתוך הבנה נכנה של החוקים על מנת שהגישור אכן יהיה בר תוקף.

   כך גם עם פסיכולוג שיידע הרבה יותר טוב לפתור בעיות שונות מתוך ההבנה הפסיכולוגית של הנפשות הפועלות.

   תכונות חשובות של מגשר מוצלח

   מעבר להכשרה המקצועית של המגשר, חשוב מאוד לשים לב לתכונות בסיסיות שיהיו למגשר כי רק כך הוא יוכל ללוות את הצדדים בצורה הנכונה והטובה ביותר.

   • כריזמטיות – חשוב שהמגשר יהיה אדם נעים שיחה, אדם שנוח לשוחח אתו ובקיצור אדם כריזמטי.

   שיחה עם אדם כזה מצליח לפוגג ולרכך כעסים ומתחים וכך גם נוצרת אווירה עימה ובטוחה שמאפשרת שיח משוחרר וחופשי.

   • אדיבות וסבלנות – חשוב שהמגשר יהיה אדם עם סבלנות ועם סובלנות. אדם עם יחסי אנוש מצוינים ואדיבות רבה לכל אחד מהצדדים. זה יתרום רבות לכל ההתנהלות. אי אפשר להשוות את הליכי הגישור הנעשים בליווי איש מקצוע שכיף לתקשר אתו לבין איש מקצוע שכל הרמת טלפון אליו מלווה בהיסוסים, בהתלבטויות ובחששות.

   כאשר שני הצדדים נכונים לפשרה אפשר יהיה להאמין שהליכי הגישור יישאו פירות וכך אפשר יהיה להוביל את המהלך לסיום הסכסוך על הצד הטוב ביותר.

   פגישת ייעוץ 

   לא מתחילים הליך משפטי מבלי שבדקתם את זכויותיכם, להבין מה עומד לפניכם ובראש ובראשונה לבנות תכנית פעולה ממוקדת ואישית. לתיאום פגישת יעוץ פנו למשרדנו על ידי מילוי פרטים בטופס או בטלפון 050-992-9428

    פגישת ייעוץ 

    לא מתחילים הליך משפטי מבלי שבדקתם את זכויותיכם, להבין מה עומד לפניכם ובראש ובראשונה לבנות תכנית פעולה ממוקדת ואישית. לתיאום פגישת יעוץ פנו למשרדנו על ידי מילוי פרטים בטופס או בטלפון 050-9929428

     מהם היתרונות של הגישור?

     הליכי הגישור החלו לתפוס פופולאריות ותאוצה רבה בשנים האחרונות וזאת בגלל כמה וכמה סיבות.

     הגישור חוסך כסף – הגישור מוביל לחיסכון משמעותי בעלויות עבור שני הצדדים וזאת בגלל שתי סיבות עיקריות.

     1. חיסכון בעלויות הכרוכות בהתנהלות מול בית המשפט. זאת משום שהוצאות המשפט אינן נמוכות, האגרות אותם יש לשלם יחד עם שכר הטרחה לעורכי הדין מגיעים אף הם לסכומים גבוהים והתוצאה היא עלויות גבוהות מאוד.
     2. כאשר פותרים במהירות את כל הנושאים הכספיים שהם שנויים במחלוקת, הרי שכל הכספים משוחררים וכל צד יכול להמשיך בדרכו בלי שייגרמו נזקים בגלל ההגבלות על הנכסים.
     3. הגישור מונע הידרדרות במצב היחסים בין הצדדים – בכל מריבה שנמשכת בלי שתתקבל הכרעה, מצבה רק הולך ומחמיר עם הזמן. אם מצליחים לגשר בין הפערים ומגיעים לפשרות כלשהם הרי שההסלמה נעצרת והיחסים איכשהו לא מידרדרים עוד.

     איך בוחרים מגשר מקצועי ומוצלח?

     חשוב לזכור. על מנת שגישור יהיה מוצלח, הוא חייב להיות על בסיס של נכונות מצד שני המעורבים. אם שני הצדדים חפצים להגיע לפשרה אך הם לא יודעים ולא יכולים לעשות את זה בכוחות עצמם, הרי שבעזרת מגשר מקצועי ומוצלח הם יוכלו בהחלט להגיע להכרעה בכל העניינים החלוקים ביניהם.

     אך חשוב לזכור כי רק מגשר מומחה ומנוסה יהיה מסוגל להוביל את בי הזוג להסכם גישור כזה.

     אבל איך בוחרים את המגשר הנכון?

     אז האמת היא שכבר הרחבנו על אודות המקצועיות הנדרשת מצד המגשר כמו גם על התכונות הבסיסיות שמומלץ שלא לוותר על קיומן כאשר באים לבחור את המגשר הנכון. זאת משום שאלו מבטיחים כי אכן הגישור יוכל להצליח.

     כדאי תמיד לבחון על בסיס מה יושבת המקצועיות של המגשר. האם הוא במקורו עובד כעורך דין? האם הוא פסיכולוג? האם יש לו הבנה בכל מה שקשור בענייני משפחה?

     כל אלו הינם משמעותיים מאוד להצלחת הגישור בפועל.

     מעבר לכך, כדאי לשוחח עם המגשר ולנסות לחוש האם נוצרת כימיה טובה בין הצדדים. זאת על מנת שאפשר יהיה להגיע לבחירה מושכלת של המגשר כאשר כבר יהיה ברור כי אכן הוא איש המקצוע שיצליח לחולל את הנס ולגשר בין הצדדים.

     מלבד כל זה, חשוב לעשות סקר מחירים ולברר מהם המחירים המקובלים בשוק.

     עו"ד נומי יצחק הררי – לגישור יעיל ומוצלח

     אנחנו כאן על מנת להמליץ לכם על עו"ד נומי יצחק הררי. עורכת דין שבקיאה ומכירה היטב את כל הנושאים המשפטיים הכרוכים בענייניי משפחה.

     מעבר לכך יש לעו"ד נומי יצחק הררי תואר גם כעוסית מה שמייעל עוד יותר את יכולותיה לתפקד כמגשרת מוצלחת. ויעילה.

     עו"ד הררי פיתחה שיטת גישור בת חמישה מפגשים המובילים להצלחה. חשוב לציין כי שיטה זו יעילה גם במקרים בהם רק צד אחד מעוניין בגישור.

     עו"ד נומי יצחק הררי

     עו"ד נומי יצחק הררי

     גישור משפחתי, לשכת עורכי הדין. תואר ראשון במשפטים, LL.B ,אוניברסיטת ת"א. תואר שני M.A עם תזה בעבודה סוציאלית קלינית, אוניברסיטת בר- אילן. תואר ראשון B.A בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר- אילן.

     השאר/י תגובה

     Call Now Button